بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 590567
تعداد بازديد کنندگان سايت: 72320387 تعداد بازديد زيرپورتال: 915967 اين زيرپورتال امروز: 161 سایت در امروز: 8857 اين صفحه امروز: 80 دريافت RSS در امروز: 258 دريافت RSS صفحه: 0
مدیر کل دامپزشکی استان مازندران: از مصرف گوشت دام تازه ذبح شده خودداری کنیدمدیر کل دامپزشکی استان مازندران: از مصرف گوشت دام تازه ذبح شده خودداری کنید
مدیر کل دامپزشکی استان مازندران: از مصرف گوشت دام تازه ذبح شده خودداری کنیدمدیر کل دامپزشکی استان مازندران: از مصرف گوشت دام تازه ذبح شده خودداری کنید
1397/2/3 دوشنبه
مدیر کل دامپزشکی استان مازندران: از مصرف گوشت دام تازه ذبح شده خودداری کنید
دکتر سید حسین رضوانی با اشاره به بیماری خطرناک تب هموراژیک کریمه کنگو از هم استانیها خواست تا از استفاده گوشت دام تازه ذبح شده پرهیز کنند.

وی با اعلام هشدار به خانواده های مازنی تاکید کرد، کشتارهای غیر مجاز و خارج از ضوابط دامپزشکی که در محل های غیر بهداشتی انجام می شود ممنوع بوده و با توجه به افزایش فعالیت کنه ها در فصل بهار  و گزش دامها توسط این کنه ها، احتمال انتقال بیماری CCHF وجود دارد.

ایشان عامل این بیماری را نوعی ویروس معرفی کرد و گفت: عامل این بیماری توسط کنه ها به دامها و انسان منتقل می شود و در صورت عدم رعایت بهداشت فردی و یا جدی نگرفتن توصیه های بهداشتی دامپزشکی، مصرف گوشت دام مبتلا شده توسط انسان احتمال بروز این بیماری وجود دارد.

رضوانی با اشاره به مشترک بودن این بیماری بین انسان و دام تصریح کرد: بیماری منشاء دامی دارد و انسان ها با مصرف گوشت دام آلوده دچار بیماری شده و در صورت عدم مراجعه بموقع به مراکز درمانی مرگ اتفاق می افتد.

وی تاکید کرد: کشتارگاههای دام مجهز به سیستم پیش سرد، گوشت دام ذبح شده بعد از کشتار، به مدت 24 ساعت در دمای صفر الی چهار درجه سانتیگراد نگهداری شده تا  PH آن پایین آمده و در این PH تخم انگلها و سایر عوامل بیماریزا از بین می‌روند. 

مدیر کل دامپزشکی استان مازندران مدت نگهداری آلایش های خوراکی مثل دل، جگر و قلوه را در محل سردخانه حدود 48 ساعت اعلام کرد و از هم استانیهای عزیز درخواست کرد تا در صورت کشتار دام در منازل بمناسبت اعیاد و مراسمات ملی و مذهبی مختلف ، ضمن نگهداری لاشه و اندرونه های خوراکی در یخچال بمدت تعیین شده ، در صورت مشاهده موارد غیر طبیعی به ادارات دامپزشکی شهرستانها مراجعه کنند.

وی از راههای آسان، رایج و مهم مبارزه با این بیماری را استفاده از حمام کنه برای شستشوی دامها عنوان کرد و از دامداران خواست تا از برداشتن و له کردن کنه موجود در بدن دام جداً خودداری کنند.

مدیر کل دامپزشکی استان مازندران در پایان هشدار داد، در صورت تهیه گوشت از مراکز غیر مجاز که فاقد مهر بهداشتی دامپزشکی و برچسب تگ بوده، احتمال وقوع این بیماری وجود دارد.
منبع: روابط عمومی دامپزشکی استان مازندران

بيشتر
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است