بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 590575
تعداد بازديد کنندگان سايت: 72320407 تعداد بازديد زيرپورتال: 915975 اين زيرپورتال امروز: 169 سایت در امروز: 8877 اين صفحه امروز: 88 دريافت RSS در امروز: 258 دريافت RSS صفحه: 0
واحدهای خسارت دیده نوغانداری استان ضد عفونی شدندواحدهای خسارت دیده نوغانداری استان ضد عفونی شدند
واحدهای خسارت دیده نوغانداری استان ضد عفونی شدندواحدهای خسارت دیده نوغانداری استان ضد عفونی شدند
1397/2/19 چهارشنبه
واحدهای خسارت دیده نوغانداری استان ضد عفونی شدند
مدیر کل دامپزشکی استان اعلام کرد: کلیه واحدهای نوغانداری در دو شهرستان که در سال گذشته با بروز بیماری پبرین دچار خسارت شده بودند ضد عفونی شدند.

دکتر سید حسین رضوانی با اعلام خبر فوق افزود: در سال گذشته با بروز بیماری پبرین در نوغانداریهای فعال شهرستانهای بابل و سوادکوه، این اداره کل بمنظور جلوگیری از بروز این بیماری و تلفات ناشی از آن اقدام به ضد عفونی نوغانداریهای این دو شهرستان نموده است.

وی در ادامه گفت: این اقدام در راستای حمایت از تولید ملی و پیشگیری از بروز و شیوع بیماریهای واگیر نوغان صورت گرفته که در این عملیات 720 کیلوگرم ماده ضد عفونی کننده در 230 واحد نوغانداری فعال در این دو شهرستان که با سابقه بروز تلفات غیر متعارف در سال گذشته مواجه بودند مصرف شده است.

رضوانی در خصوص این بیماری اظهار کرد: پبرین یکی از مهم ترین و خطرناک ترین بیماریهای کرم ابریشم بوده و بروز آن موجب لطمه اقتصادی فراوانی به صنعت نوغانداری می گردد.

وی علائم بیماری پبرین را نامنظم بودن رشد لاروها در سنین اولیه و اشکال در پوست اندازی آنها برشمرد و تاکید کرد نوغانداران استان می توانند در صورت مشاهده این موارد با متخصصان دامپزشکی مشورت نمایند .
منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران

بيشتر
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است