بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 590578
تعداد بازديد کنندگان سايت: 72320423 تعداد بازديد زيرپورتال: 915978 اين زيرپورتال امروز: 172 سایت در امروز: 8893 اين صفحه امروز: 91 دريافت RSS در امروز: 258 دريافت RSS صفحه: 0
مدیر کل دامپزشکی مازندران: موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مازندران گزارش نشد.مدیر کل دامپزشکی مازندران: موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مازندران گزارش نشد.
مدیر کل دامپزشکی مازندران: موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مازندران گزارش نشد.مدیر کل دامپزشکی مازندران: موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مازندران گزارش نشد.
1397/4/11 دوشنبه
مدیر کل دامپزشکی مازندران: موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مازندران گزارش نشد.
دکتر سید حسین رضوانی گفت: با اقدامات پیشگیرانه دامپزشکی مازندران و رعایت قرنطینه و امنیت زیستی در واحدهای صنعتی در سال جدید تا کنون گزارشی از وقوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان نداشتیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران، مدیر کل دامپزشکی استان با بیان خبر فوق افزود: با شروع سال 1397 ،کلیه اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع و انتشار بیماری ویروسی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، در دستور کار ما قرار گرفت و طی مکاتبات مختلف به دستگاه های ذیصلاح و تشکل های بخش خصوصی مرتبط با صنعت پرورش طیور در استان هشدارهای لازم داده شد.

وی خاطرنشان ساخت برای جلوگیری از وقوع این بیماری در جمعیت طیور بومی و صنعتی، حمایت دیگر دستگاه های اجرایی عضو ستاد و مقامات ارشد استانی ضروری است و به حول قوه الهی تا کنون شاهد بروز این بیماری نبودیم.

رضوانی تاکید کرد، خطر وقوع بیماری همچنان به قوت خود باقی است و از مرغداران صنعتی درخواست داریم تا ضمن بیمه نمودن جوجه ها در طول دوره پرورش، کلیه موارد بهداشتی و قرنطینه ای و امنیت زیستی را در واحدهای خود رعایت کنند تا دچار خسارت نشوند.

ایشان مشکل عمده استان را در زمینه این بیماری در واحدهای بومی و روستائی اعلام کرد و به روستائیان مازندران هشدار داد تا از خرید جوجه انواع ماکیان از دوره گردها و دستفروشان جداً پرهیز کنند و در صورت خرید ، پرندگان جدید را بصورت محصور شده و تا مدتی در مکانی جدا نگهداری نمایند.

مدیر کل دامپزشکی استان مازندران افزود: در همین راستا اداره بهداشت و مبارزه با بیماریهای طیور این اداره کل با اجرای طرح پایش از واحدهای بومی، بازار پرندگان و مزارع صنعتی بصورت مداوم این بیماری را رصد و پیگیری می کنند و به همین منظور در نیمه دوم خرداد ماه سال جاری 1338 مورد نمونه برداری از خون و بافت پرنده برای انجام آزمایش به آزمایشگاه دامپزشکی ارسال شد که خوشبختانه هیچ موردی از وجود این ویروس در پرندگان مشاهده نشد.

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران

بيشتر
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است