بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 607853
تعداد بازديد کنندگان سايت: 74707973 تعداد بازديد زيرپورتال: 950309 اين زيرپورتال امروز: 131 سایت در امروز: 2599 اين صفحه امروز: 12 دريافت RSS در امروز: 311 دريافت RSS صفحه: 0
تشکیل جلسه بررسی مشکلات صنعت آبزی پروری در مازندران تشکیل جلسه بررسی مشکلات صنعت آبزی پروری در مازندران
تشکیل جلسه بررسی مشکلات صنعت آبزی پروری در مازندران تشکیل جلسه بررسی مشکلات صنعت آبزی پروری در مازندران
1397/4/11 دوشنبه
تشکیل جلسه بررسی مشکلات صنعت آبزی پروری در مازندران
جلسه ای بمنظور بررسی مشکلات صنعت آبزی پروری در مازندران با حضور مسئولین کشوری و استانی در اداره کل دامپزشکی مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران، جلسه ای بمنظور بررسی مشکلات صنعت آبزی پروران استان مازندران با حضور شهیدی فر رئیس سازمان جهاد کشاورزی، رضوانی مدیر کل دامپزشکی استان، قاجاری مدیر کل دفتر بهداشت و مراقبت از بیماریهای آبزیان سازمان دامپزشکی کشور، محمد زاده مدیر کل شیلات استان، بخشدار بخش خرم آباد تنکابن، کارشناسان دامپزشکی ستاد و شهرستانهای تنکابن و آمل، مدیر عامل اتحادیه سراسری شرکتهای تعاونی تکثیر و پرورش ماهیان سردآبی کشور و تنی از فعالان بخش خصوصی کشوری و استانی مرتبط با این صنعت در روز پنجشنبه 7 تیرماه در محل سالن جلسات دامپزشکی استان مازندران تشکیل شد.

مدیر کل دامپزشکی استان مازندران هدف از تشکیل این جلسه را هم اندیشی برای رفع موانع و مشکلات پیش روی این صنعت برای ایجاد و تداوم تولید و اشتغال پایدار عنوان کرد و از  تشکیل کارگروه تخصصی متشکل از بخش دولتی و خصوصی برای ارائه راهکارهای مناسب جهت تولید بهداشتی این محصول پروتئینی خبر داد.

وی در ادامه حمایت همه جانبه خود و تیم کارشناسی دامپزشکی را برای اجرای طرح های فعال و غیر فعال بمنظور حفظ و حراست از این سرمایه عظیم ایجاد شده در استان اعلام کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در این جلسه با اشاره به تکنولوژی روز دنیا برای پرورش ماهی گفت: باید برای برون رفت از شرایط سنتی موجود تلاش و برنامه ریزی کنیم و راهکار مناسب و اجرایی بر حسب شرایط اقلیمی و ظرفیت خوب استان در نظر بگیریم.

شهیدی فر گفت: باید یک اصل را بپذیریم که روش پرورش موجود که واحدهای مختلف از یک منبع مشترک با مدیریت های متفاوت اقدام به پرورش کنند در دنیا منسوخ شده و باید با ارتقاء مکانیزاسیون و استفاده از تکنولوژی های جدید جهت ارتقای بهداشتی مزارع بخصوص سالم سازی آب مزارع اقدام گردد.

این مقام مسئول در ادامه خواستار ارائه بررسی دستورالعمل ها با پیشنهادات سازنده تشکل های بخش خصوصی این صنعت شد.
دکتر قاجاری مدیر کل دفتر بهداشت و مراقبت از بیماریهای آبزیان سازمان دامپزشکی کشور نیز به پرسش های حاضرین پاسخ گفت و اعلام آمادگی کرد در صورت ارائه راهکار مناسب از سوی تشکل ها، دستورالعمل ها با توجه به شرایط اقلیمی مناطق مختلف و قابل اجرا بودن تغییر خواهد کرد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

محمدزاده مدیر کل شیلات استان نیز در این جلسه ضمن قدردانی از پیگیریهای بعمل آمده توسط دامپزشکی استان با اشاره به وجود 320 مزرعه سردآبی در استان گفت، 224 مزرعه پرورش ماهی سردآبی در حال استفاده از آب چاه هستند و بقیه واحدها از منبع واحد رودخانه استفاده می کنند که باید اقدامات اصلاحی و اساسی در این زمینه بوجود آید و در پایان خواستار برنامه ریزی در بستر زمان برای تصویب آئین نامه های بومی توسط سازمان دامپزشکی کشور شد.

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران

بيشتر
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است