بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 607871
تعداد بازديد کنندگان سايت: 74708468 تعداد بازديد زيرپورتال: 950355 اين زيرپورتال امروز: 136 سایت در امروز: 3094 اين صفحه امروز: 30 دريافت RSS در امروز: 311 دريافت RSS صفحه: 0
مدیر کل دامپزشکی مازندران: در انجام امورات محوله قانونی، وظیفه انسانی،شرعی و عرفی داریم.مدیر کل دامپزشکی مازندران: در انجام امورات محوله قانونی، وظیفه انسانی،شرعی و عرفی داریم.
مدیر کل دامپزشکی مازندران: در انجام امورات محوله قانونی، وظیفه انسانی،شرعی و عرفی داریم.مدیر کل دامپزشکی مازندران: در انجام امورات محوله قانونی، وظیفه انسانی،شرعی و عرفی داریم.
1397/4/14 پنجشنبه
مدیر کل دامپزشکی مازندران: در انجام امورات محوله قانونی، وظیفه انسانی،شرعی و عرفی داریم.
دکتر رضوانی در جلسه مشترک با مسئولین بندر نوشهر و گمرک در خصوص بررسی مشکلات واردات نهاده های خوراک دامی شرکت نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران، جلسه مشترکی فی مابین مسئولین بندر نوشهر، گمرک و دامپزشکی در روز دوشنبه 11 تیرماه در محل بندر نوشهر بمنظور بررسی مشکلات و اتخاذ تدابیری در خصوص تسهیل در فرآیند ترخیص نهاده های خوراک دامی وارداتی تشکیل شد.

انزانپور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران با اشاره به جایگاه استان مازندران بعنوان یکی از قطب های اقتصادی کشور، گفت: دریا بعنوان یکی از مهمترین راه های ارتباطی برای تبادل کالا در سطح بین المللی مطرح بوده که باید زمینه تسهیل در فرآیند ترخیص کالا توسط ارگانهای ذیربط برای حمایت از مصرف کننده در دستور کار قرار گیرد.

وی در این جلسه علاوه بر بکارگیری از توان کارشناسی برای کاهش بروکراسی اداری در زمینه ترخیص کالا، راه اندازی آزمایشگاه همکار دامپزشکی را برای انجام نمونه برداری و آزمایشات لازم برای ترخیص نهاده های خوراک دامی و راه اندازی سیستم اتوماسیون اداری را خواستار شد.

رضوانی مدیر کل دامپزشکی مازندران با اشاره به راه اندازی سیستم اتوماسیون اداری و بکارگیری از نرم افزارهای روز برای تسریع در فرآیند نمونه برداری و صدور مجوزهای لازم از سالها پیش در دامپزشکی مازندران اظهار داشت: برخی از امورات و وظایف محوله دامپزشکی، حاکمیتی و نظارتی است و بر اساس قوانین کشور امکان واگذاری به بخش خصوصی وجود ندارد اما این پتانسیل در دامپزشکی وجود دارد که با معرفی و درخواست بخش خصوصی و تجهیز نمودن یک واحد آزمایشگاه دامپزشکی بر اساس ضوابط دامپزشکی پس از تائید سازمان دامپزشکی کشور، بعنوان آزمایشگاه همکار دامپزشکی در این شهرستان معرفی تا به محض تغییر در قوانین، این آمادگی برای واگذاری برخی از آزمونها وجود داشته باشد.

وی در ادامه انجام وظیفه اداری در چارچوب قوانین و مقررات سازمان دامپزشکی کشور را از وظایف قانونی، شرعی و عرفی برشمرد و گفت با تشکیل کمیته ی مشترک بین کارشناسان دامپزشکی، اداره کل بنادر و گمرک نوشهر فرآیند ترخیص کالا اعم از نمونه برداری، انجام آزمایشات، صدور مجوزها و جابجایی و نگهداری نهاده های خوراک دامی تشکیل و پی از بررسی موضوع در سطح مدیران مطرح و تدابیر لازم در جهت حمایت از سرمایه گذاری انجام شده اتخاذ تا از هدررفت سرمایه و منابع ملی جلوگیری شود.

رضوانی در پایان گفت: چون دامپزشکی یک دستگاه سلامت محور می باشد و مستقیم با سلامت عمومی جامعه سر وکار دارد به هیچ وجه در امورات محوله قانونی کوتاه نخواهیم آمد اما در راستای ارائه خدمات بهینه به بهره برداران تا آنجا که قوانین به ما اجازه می دهد انعطاف پذیریم و سنگ تمام خواهیم گذاشت.

یوسف منش مدیر کل گمرکات استان مازندران نیز در این جلسه افزود: تعداد کالایی که از بندر نوشهر ترخیص می شود فقط به نهاده های خوراک دامی اختصاص نداشته و ما فقط در راستای درخواست واردکنندگان که همان صدای مشتریان ما می باشد اقدام می کینم و خواستار تشکیل جلسات مشترک با حضور نمایندگانی از استانداری مازندران برای راه اندازی امورات مردم و تسهیل در فرآیند ترخیص کالا شد. 

در ادامه کارشناسان دامپزشکی، اداره کل بنادر و گمرک نوشهر به بیان نظرات و پیشنهادات خود در زمینه کوتاه کردن فرآیند گمرکی پرداختند.

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران

بيشتر
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است