چاپ
ارسال به دوست

هشدار دامپزشكي مازندران به مرغداران

هشدار دامپزشكي مازندران به مرغداران

با توجه به شروع فصل سرما، مدير كل دامپزشكي مازندران به مرغداران استان هشدار داد.

به گزارش روابط عمومي دامپزشكي استان مازندران، دكتر سيد حسين رضواني اظهار كرد، اگر مرغداران ضوابط و مقررات و امنيت زيستي و قرنطينه اي را در واحدهاي پرورش مديريت نكنند به علت وضع خاص آب و هوايي اين فصل ، شاهد بروز موج جديدي از بيماري هاي  تنفسي و تلفات زياد طيور در مرغداري‌هاي استان خواهيم بود.
وي افزود : با كاهش دما ، سرد شدن هوا و همچنين شروع فصل مهاجرت پرندگان آبزي كه به عنوان مخازن بيماري آنفلوآنزا محسوب مي گردند، شرايط براي فعاليت بيشتر عوامل ويروسي و باكتريائي نيز فراهم مي گردد.
رضواني گفت: رعايت ضدعفوني و جلوگيري از تردد افراد غيرمسئول به محل مرغداري و اخذ گواهي حمل بهداشتي از دامپزشكي براي جوجه، مرغ و نهاده هاي خوراك ، استفاده از تهويه مناسب و كليه مقررات بهداشتي مي‌تواند در پيشگيري از بروز بسياري از بيماري‌ها مؤثر باشد.

مديركل دامپزشكي استان مازندران با توصيه به مرغداران براي پيشگيري از بروز اين بيماري گفت: مرغداران با رعايت كامل اصول بهداشتي در مديريت مرغداري ، در صورت مشاهده نشانه‌هاي بيماري و تلفات غيرعادي در جمعيت طيور ، به مسئولين فني بهداشتي خود و يا به ادارات دامپزشكي به منظور انجام اقدامات فوري اطلاع دهند.

وي از مرغداران مازندرانی خواست تا با بيمه كردن واحد و پرندگان خود از طريق صندوق بيمه محصولات كشاورزي علاوه بر تضمين سرمايه خود، براي حفظ اين سرمايه ايجاد شده در استان تلاش كنند.

  • کد خبر: ١١٦٢/
  • ٠٩:٢١ - 1397/07/26/
  • تعداد بازدید: 114
کلید واژه ها

خروج