• 1399/12/28 - 09:42
  • تعداد بازدید : 85
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تشدید اقدامات نظارت بهداشتی دامپزشکی مازندران در نوروز 1400

مدیر کل دامپزشکی استان مازندران از تشکیل اکیپ های ثابت و سیار بازرسی بهداشتی دامپزشکی برای تشدید کنترل و نظارت در ایام نوروز 1400 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی مازندران، مدیر کل دامپزشکی استان مازندران اظهار داشت: اکیپ های سیار و ثابت نظارت بهداشتی دامپزشکی در مازندران آماده اجرای طرح تشدید ، کنترل و نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز 1400می باشد.

دکتر محمد حسن گلپایگانی در خصوص نظارتهای ویژه ای که در ایام نوروز توسط بازرسان بهداشتی دامپزشکی اجرا خواهد شد گفت : در این طرح که از 25 اسفند ماه 1399 آغاز خواهد شد و تا 14 فروردین 1400 ادامه دارد، در هر شهرستان ادارات دامپزشکی به عنوان کشیک ثابت و 2 اکیپ سیار با انجام بازدیدهای سرزده بر روند تولید ، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی در سطح استان نظارت دارند.

وی با اعلام فعالیت روزانه بیش از 60 اکیپ ثابت و سیار در سطح استان برای اجرای این طرح خاطرنشان کرد، این طرح بر اساس دستورالعمل های ابلاغی از سوی سازمان دامپزشکی کشور و با هدف حفظ امنیت غذایی و تامین سلامت فرآورده های خام دامی و مواد پروتئینی انجام می گیرد.

وی به مصرف کنندگان و شهروندان توصیه کرد گوشت قرمز ، گوشت مرغ و فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز عرضه معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و در هنگام خرید گوشت قرمز از قصابی علاوه بر اطمینان از درج مهر بهداشتی دامپزشکی به برچسب روی لاشه نیز توجه ویژه داشته باشند.

مدیر کل دامپزشکی استان مازندران در پایان تاکید کرد، مرغ مصرفی را به صورت بسته بندی که در کشتارگاه های صنعتی طیور بسته بندی می شوند تهیه کنید و در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی مراتب را با ادارات دامپزشکی شهرستانها و یا بطور شبانه روز از طریق سامانه پاسخگویی دامپزشکی مازندران به شماره 1512 درمیان بگذارند تا اقدامات قانونی لازم بعمل آید.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 272513
کلمات کلیدی
bakoe علی باکویی

bakoe علی باکویی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید