• 1400/04/29 - 15:56
  • تعداد بازدید : 88
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

خدمات رایگان ادارات دامپزشکی مازندران در روز عید قربان

مدیرکل دامپزشکی مازندران از آمادگی ادارات دامپزشکی شهرستانهای استان مازندران در روز عید قربان برای ارائه خدمات بهداشتی و شرعی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی مازندران ، دکتر گلپایگانی مدیر کل دامپزشکی استان مازندران با اعلام خبر فوق افزود ، در روز عید قربان مردم می توانند با مراجعه به دامپزشکی از سلامت لاشه دام قربانی شده مطمئن شوند.

وی با اشاره به تعطیل نبودن ادارات دامپزشکی سراسر استان در روز عید قربان اظهار داشت ، دامپزشکان و روحانیون ناظر شرعی مستقر در ادارات دامپزشکی شهرستانها تا ظهر روز عید قربان آماده پاسخگوئی به مسائل بهداشتی و شرعی شهروندان مازنی می باشند و در صورت تمایل و یا برخورد شهروندان با موارد غیر طبیعی در لاشه می توانند با مراجعه به ادارات دامپزشکی از سلامت دام قربانی شده مطمئن شوند.

وی در ادامه تصریح کرد ، اداره کل دامپزشکی استان مازندران در روز عید قربان برای تامین بهداشت عمومی جامعه و در راستای عمل به وظایف و مسئولیت‌های خود در رابطه با نظارت بر بهداشت فرآورده های خام دامی، نسبت به بازرسی بهداشتی از دام های قربانی و لاشه های آنها با رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام می کند.

وی از مردم استان خواست به منظور حفظ سلامت خود و جلوگیری از انتشار بیماری های مختلف مشترک بین انسان و دام از خدمات بازرسی بهداشتی ویژه عید سعید قربان دامپزشکی بهره بگیرند و تاکید داشت تمامی کشتارگاه های دام استان در روز عید قربان فعال بوده و آماده ارائه خدمات می باشند .

گلپایگانی با بیان اینکه لازم است تمام دامها قبل از ذبح، معاینه و سلامت آنها توسط دامپزشکی تائید گردد ،  اضافه کرد: مصرف گوشت دام های قربانی که مورد بازرسی قرار نگرفته اند به هیچ وجه توصیه نمی شود چون احتمال انتقال بیماری های مشترک بین انسان و دام را به همراه دارد.

مدیرکل دامپزشکی مازندران با تاکید بر اینکه بهتر است تا حد امکان از ذبح دام قربانی در منازل خودداری شده و دام ها برای ذبح به کشتارگاه ارجاع داده شود، افزود: توصیه می شود به منظور جلوگیری از بروز و انتشار بیماریهای مشترک با منشاء دامی از جمله تب خونریزی دهنده کریمه کنگو ، لاشه دام 24 ساعت در یخچال نگهداری و سپس مصرف شود.

 

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 275809
کلمات کلیدی
bakoe علی باکویی

bakoe علی باکویی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید