• 1400/04/19 - 18:09
  • تعداد بازدید : 71
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیر کل دامپزشکی مازندران در دیدار با نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

دامپزشکی وظیفه تامین امنیت غذایی را عهده دار است

دکتر محمد حسن گلپایگانی با منصورعلی زارعی کیاپی نماینده مردم شریف شهرستانهای ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی مازندران ، صبح روز شنبه 19 تیرماه سال 1400 دکتر محمد حسن گلپایگانی مدیر کل دامپزشکی مازندران با حضور در دفتر منصورعلی زارعی کیاپی نماینده مردم شریف شهرستانهای ساری و میاندورود در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی با وی دیدار و گفتگو کرد.

گلپایگانی در این دیدار با ارائه گزارشی از اقدامات دامپزشکی مازندران ، نحوه انجام اقدامات بهداشتی را برای پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دامی تشریح کرد و افزود ، یکی از مهم ترین وظیفه دامپزشکی تامین امنیت غذایی بوده که این مهم با نظارت بر روند تولید ، نگهداری و توزیع فرآورده های خام دامی با حضور بازرسان بهداشتی دامپزشکی در کارخانجات مربوطه در حال انجام می باشد.

وی با اشاره به اصل 44 قانون اساسی واگذاری برخی از امورات دامپزشکی به بخش خصوصی را خاطرنشان کرد و گفت : صدور گواهی حمل بهداشتی مرغ زنده به بخش خصوصی، بدون افزایش تعرفه به مسئولین فنی بهداشتی واحدهای مرغداری از جمله اقدامات دامپزشکی می باشد که در این اقدام مرغدارهای عزیز با مراجعه به دامپزشکانی که مسئولیت فنی بهداشتی واحدها را عهده دار می باشند نسبت به اخذ گواهی حمل بهداشتی از واحدهای پرورش به مقصد کشتارگاه ها اقدام می کنند.

در این دیدار زارعی ضمن قدردانی از عملکرد دامپزشکی در حوزه تامین سلامت و ارتقای سطح بهداشتی ، بر تسهیل در امورات مربوط به تولید محصولات دامی باکیفیت و بهداشتی تاکید کرد و اظهار داشت ، تا می توانیم بروکراسی اداری را کاهش دهیم تا مانع از تولید نگردد.

وی در ادامه تصریح کرد ، کلیه امورات مربوط به تولید محصولات دامی باید نظام مند بوده و بر اساس قوانین و مقررات در کوتاه ترین زمان ممکن با رفع موانع تولید انجام گیرد و در این خصوص باید چه بخش دولتی و چه بخش خصوصی همه دست به دست هم دهند تا این اتفاق خوب رخ دهد.

 نماینده دوره یازدهم مردم ساری و میاندورود در خانه ملت با اشاره به تولید مرغ گوشتی در مازندران خواستار ساماندهی واحدهای غیر مجاز و نظارت دقیق بر مصوبات ستاد تنظیم بازار مرغ شد و تاکید داشت تا نظارت لازم بر فرآیند کشتار دام های مولد در کشتارگاه های دام در دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است در این دیدار وفائی نژاد مسئول حراست ، اسلامی رئیس دامپزشکی میاندورود و باکویی مددیر روابط عمومی دامپزشکی مازندران دکتر گلپایگانی را همراهی می کردند.

 

  • گروه خبری : شهرستان ساری - میاندرود,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 275451
کلمات کلیدی
bakoe علی باکویی

bakoe علی باکویی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید