• 1400/04/12 - 18:00
  • تعداد بازدید : 316
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

طرح امنیت زیستی در حوزه پدافند غیر عامل اولین سند در طرح جامع و تفصیلی مازندران

مدیر کل پدافند غیر عامل استان مازندران از مرکز تشخیص و بررسی بیماریهای طیور دوک بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی مازندران ، به مناسبت 13 تیر ماه روز ملی مبارزه با بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان دکتر حمید بخشی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری مازندران از مرکز تشخیص و بررسی بیماریهای طیور دوک بازدید کرد.

در این بازدید دکتر محمد حسن گلپایگانی مدیر کل دامپزشکی استان مازندران گزارشی از روند احداث این پروژه و گوشه ای از عملکرد این مرکز ارائه کرد و افزود ، مازندران تنها استانی است که زنجیره کامل در پرورش مرغ گوشتی اعم از لاین ، اجداد ، مادر و گوشتی را دارا و لزوم احداث و راه اندازی چنین مرکز تخصصی نیز حفظ و صیانت از این صنعت در کشور و استان بوده است.

وی با اشاره به اینکه به دلیل مشکل اعتباری برای تامین مواد اولیه ، انجام برخی آزمون ها در این مرکز امکان پذیر نیست افزود ، این مرکز علمی علی رغم بهره گیری از  کادر مجرب متخصص و وجود دستگاه های هایتک متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات لازم از ظرفیت های اصلی آن استفاده نمی شود و انتظار داریم با تخصیص اعتبارات ملی و استانی شاهد اتفاقات خوبی در این مرکز علمی باشیم.

مدیر کل دامپزشکی مازندران قرارگیری این مرکز علمی را در منطقه امن با داشتن حریم امنیتی لازم ، یکی از ضرورت های لازم برای ادامه فعالیت دانست و خاطرنشان کرد ، حفظ امنیت زیستی در حوزه پدافند غیر عامل یکی از اهداف اصلی مرکز تشخیص و بررسی بیماریهای طیور برای تامین امنیت غذایی کشور محسوب می گردد که صیانت و حفاظت از این مرکز به لحاظ استراتژیکی در صنعت دامپروری مهم و تاثیرگذار می باشد.

دکتر حمید بخشی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری مازندران ضمن قدردانی از فراهم نمودن شرایط برای بازدید نمودن از این مرکز علمی گفت ، با توجه به شیوع کرونا ویروس متاسفانه ارتباطات اداری کمرنگ شده و در این شرایط باور داریم که شرایط سخت و بحرانی تحریم ها بر عملکرد مراکز علمی تاثیر داشته اما با استفاده از توان و تجربه متخصصان در حوزه های مختلف شرایطی فراهم شده تا با حداکثر توان و ظرفیت موجود این مراکز به فعالیت های خود  ادامه دهند که جای بسی خوشحالی است و این مهم جای تقدیر دارد.

ایشان در سخنان خود به اجرای سند طرح جامع و تفصیلی دراستان مازندران از سال گذشته اشاره داشت و خاطر نشان کرد ، اولین طرح در این سند طرح امنیت زیستی در حوزه پدافند غیر عامل می باشد که با وجود اینکه این مرکز استراتژیکی دولتی که فعالیت کاملاً تخصصی دارد باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی در ادامه از بخش های مختلف مرکز تشخیص و بررسی بیماریهای طیور شهید صمصام طور دوک بازدید کرد و به مناسبت فرا رسیدن 13 تیرماه روز ملی مبارزه با بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان در حاشیه این بازدید از دستگاه پرتابل آشکار ساز عوامل بیولوژیک که به صورت سیار عمل می کند رونمایی کرد.

شایان ذکر است که مرکز تشخیص و بررسی بیماریهای طیور اداره کل دامپزشکی استان مازندران از سال 1384در شهرستان سیمرغ روستای دوک با هدف مرکز تشخیص بیماریهای طیور در کشور  راه اندازی شد که فعلا به صورت استانی و با پوشش 3 استان شمالی کشور در حال فعالیت می باشد.

  • گروه خبری : شهذستان سیمرغ,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 275260
کلمات کلیدی
bakoe علی باکویی

bakoe علی باکویی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید