• 1400/08/24 - 15:21
  • تعداد بازدید : 338
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کشف واکسن و داروی قاچاق با هوشیاری ماموران دامپزشکی مازندران

کارشناسان اداره تشخیص و درمان دامپزشکی مازندران با کشف انبار زیرزمینی مقدار قابل توجهی از واکسن و داروهای انسانی و دامی قاچاق را شناسایی و ضبط کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مازندران، در پی ردیابی از توزیع برخی از اقلام داروئی دامپزشکی خارج از شبکه توزیع ، کارشناسان اداره تشخیص و درمان دامپزشکی مازندران یک انبار زیرزمینی حاوی مقادیر قابل توجهی واکسن و داروهای انسانی و دامی را کشف نمودند.

دکتر محمد حسن گلپایگانی مدیر کل دامپزشکی مازندران در این خصوص طی مصاحبه ای با واحد اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز مازندران  اظهار داشت ، به محض اطلاع از محل نگهداری این اقلام طی تماسی با دستگاه های ذیربط همچون پلیس آگاهی، پلیس امنیت اقتصادی و تعزیرات حکومتی این اقلام داروئی لیست برداری و با دستور دادستان برای تشکیل پرونده و پیگیری قضائی اقلام واکسن و داروهای انسانی تحویل دانشگاه علوم پزشکی مازندران و اقلام واکسن و داروهای دامی به اداره کل دامپزشکی مازندران منتقل شد.

وی ارزش ریالی محموله کشف شده را در بخش واکسن و داروهای دامی بیش از 20 میلیارد ریال برآورد کرد و تصریح کرد : 14 قلم واکسن طیور صنعتی و 68 قلم داروهای دامی به طور اختصاصی در بخش طیور صنعتی مورد مصرف داشته و به صورت قاچاق نگهداری و خارج از شبکه توزیع در حال پخش بود که در این عملیات کشف و ضبط شد.

گلپایگانی در ادامه از دامداران مازنی درخواست کرد در صورت بیماریهای دامی ضمن مراجعه به کلینیک های دامپزشکی و دریافت نسخه از دامپزشک مسئول، به داروخانه های دامپزشکی مراجعه و از درمان خودسرانه دامها با داروها جداً اجتناب کنند.

مدیر کل دامپزشکی مازندران در پایان تاکید کرد، پیگیری های لازم در حال انجام و بررسی می باشد تا سرشاخه های این عوامل جمع آوری و توزیع ، شناسایی و به مراجع قضائی معرفی شوند .

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 278981
کلمات کلیدی
bakoe علی باکویی

bakoe علی باکویی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه