• 1400/01/17 - 13:07
  • تعداد بازدید : 68
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کشف و ضبط بیش از 14 تن فرآورده های خام دامی فاسد در نوروز 1400

در راستای اجرای طرح تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی مازندران در ایام تعطیلات نوروز 1400 بیش از 14 تن از انواع فرآورده های خام دامی غیر قابل مصرف کشف و ضبط شد.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی مازندران ، دکتر محمد حسن گلپایگانی مدیر کل دامپزشکی مازندران عملکرد اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی مازندران را در ایام تعطیلات نوروزی تشریح کرد.

وی با اشاره به ضبط 14240 کیلوگرم از انواع فرآورده های خام دامی غیر قابل مصرف توسط بازرسان بهداشتی دامپزشکی مازندران در ایام تعطیلات نوروزی بیان داشت ، به منظور تامین سلامت مصرف کنندگان دامپزشکی مازندران از تاریخ 20 اسفند ماه 1399 لغایت 14 فروردین 1400 اقدام به اجرای طرح تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی نموده است.

ایشان در ادامه گفت : برای اجرای این طرح اکیپ های ثابت مستقر در ادارات دامپزشکی شهرستانها و اکیپ های سیار به صورت سرزده از اماکن تولید ، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی و مواد پروتئینی بازدید بعمل آوردند که در طی این فرآیند 14240 کیلوگرم از انواع این فرآورده ها غیر قابل مصرف تشخیص داده شد و از چرخه مصرف خارج شد.

گلپایگانی تصریح کرد ، بازرسان بهداشتی دامپزشکی مازندران در طی این مدت متصدیان  25 واحد عرضه را به دلیل تخلفات بهداشتی شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کردند.

مدیر کل دامپزشکی مازندران با تاکید بر اینکه دامپزشکی مازندران در ایام نوروز 1400 تعطیل نبود گفت ، برای برقراری امنیت غذایی و تامین سلامت آحاد مردم به طور شبانه روز آماده ارائه خدمات دامپزشکی به بهره برداران هستیم و به متخلفان بهداشتی هشدار می دهم در صورت تهدید علیه بهداشت عمومی با عرضه محصولات فاسد و غیر قابل مصرف برخورد قانونی لازم را بعمل خواهیم آورد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 272850
کلمات کلیدی
bakoe علی باکویی

bakoe علی باکویی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید