• 1403/03/29 - 12:10
  • تعداد بازدید : 120
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

خدمات رسانی رایگان اداره دامپزشکی آمل به شهروندان محترم بمناسبت عید قربان 1403

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی آمل به نقل از دکتر حمید رسولی زاده رئیس اداره، تعداد 17 اکیپ ثابت و سیار از کارشناسان این اداره در روزهای 27 و 28 خرداد 1403 مصادف با عید سعید قربان به شهروندان آملی خدمات رایگان ارائه نمودند. 

دکتر رسولی زاده بیان کرد: در روز قبل از عید قربان همکاران این اداره در دو شیفت صبح و عصر در اماکن عرضه دام سطح شهرستان حضور یافته و به معاینه پیش از کشتار و ارائه توصیه های لازم جهت خرید دام سالم و همچنین هشدارهای بهداشتی در هنگام ذبح و پس از آن پرداختند. همچنین در نماز جمعه مورخ 25 خرداد 1403پمفلت های آموزشی با موضوع مخاطرات بهداشتی دام، ویژگی های دام سالم، هشدارهای مهم بهداشتی هنگام ذبح و پس از آن، موارد منع مصرف کل لاشه و قسمتهایی از آن، ضوابط ذبح شرعی و اجزای حرام دام قربانی در راستای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به شهروندان محترم در مصلی های سطح شهرستان بین نمازگزاران توزیع گردید.

 دکتر رسولی زاده افزود: از ساعات ابتدایی صبح عید قربان اکیپ های ثابت و سیار کارشناسان این اداره به همراه ناظرین شرعی در میادین شهر آمل و بخش های دابودشت، گزنک و امامزاده عبدالله و همچنین در محل اداره دامپزشکی حضور داشته و ضمن بازرسی بهداشتی لاشه ها به ارائه توصیه های بهداشتی جهت پیشگیری از بیماریهای مشترک انسان و دام بالاخص بیماریهای انگلی و تب کریمه کنگو پرداختند. همچنین ناظرین شرعی بر روند ذبح دامها نظارت نموده و پاسخگوی سئوالات شرعی شهروندان بودند.

  • گروه خبری : اخبارشهرستان صفحه اصلی,شهرستان آمل,گروه خبری
  • کد خبر : 321419
کلمات کلیدی
khabar amol

khabar amol

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه