• 1400/01/07 - 13:27
  • تعداد بازدید : 133
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

شناسایی جاعل مهر بهداشتی دامپزشکی در نکاء

متصدی یک واحد قصابی در شهرستان نکا با اقدام به جعل مهر بهداشتی دامپزشکی لاشه ها را بعد از ممهور نمودن به صورت غیر مجاز و غیر بهداشتی عرضه می کرد.

به گزارش اداره دامپزشکی نکاء ، بازرسان بهداشتی دامپزشکی شهرستان نکا ، متصدی یک واحد قصابی را که اقدام به کشتار غیر مجاز و عرضه غیر بهداشتی دام می نمود شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کردند.

دکتر زارع سرپرست دامپزشکی شهرستان نکا با اعلام این خبر افزود ، در پی دریافت گزارشاتی مبنی بر عرضه غیر بهداشتی گوشت در یک واحد قصابی در یکی از روستاهای شهرستان نکا کارشناسان دامپزشکی با همراهی نیروی انتظامی به منطقه اعزام و تعداد 22 لاشه گوسفند استحصال شده در خارج از کشتارگاه را ضبط کردند.

وی در ادامه اظهار داشت ، لاشه ها به منظور تائید سلامت و بازگشت به چرخه مصرف با دستور دادستان به کشتارگاه صنعتی دام منتقل شد و با بررسی بعمل آمده مشخص شد متصدی این واحد عرضه با جعل مهر بهداشتی دامپزشکی اقدام به عرضه گوشت می نمود که پرونده این متخلف بهداشتی که سلامت مردم را تهدید می کرد به مراجع قضایی ارجاع شد.

زارع تصریح کرد ،  متاسفانه متصدی این واحد اقدام به عرضه گوشت گوسفند بدون تایید نهایی دامپزشکی و جعل مهر دامپزشکی نموده بود که پس از بررسی و گرفتن استعلامات لازم جعلی بودن مهر دامپزشکی توسط دادگاه محرز  گردید.

وی ضمن قدردانی از همکاری بسیار خوب دادستانی و نیروی انتظامی شهرستان تاکید کرد، عرضه گوشت گوسفند و گاو بدون مهر و لیبل دامپزشکی ممنوع بوده و تهدید علیه بهداشت عمومی محسوب می گردد.

  • گروه خبری : اخبارشهرستان,شهرستان نکا
  • کد خبر : 272638
کلمات کلیدی
bakoe علی باکویی

bakoe علی باکویی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید