• 1401/05/19 - 07:15
  • تعداد بازدید : 289
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه
توسط اداره دامپزشکی شهرستان قائمشهر صورت پذیرفت:

طرح تشدید نظارت های بهداشتی و شرعی بر ذبح دام و توزیع فرآورده های خام دامی ویژه ایام محرم

همزمان با ایام ماه محرم و با توجه به تهیه و توزیع نذورات مردمی از قربانی دامها و افزایش مصرف فرآورده‌های خام دامی به ویژه گوشت در دهه اول این ماه طرح تشدید نظارت های بهداشتی و شرعی در شهرستان قائمشهر انجام شد.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی قائمشهر، دکتر سید محمد حسینی با اعلام این خبر افزود: دو اکیپ ثابت و دو اکیپ سیار بازرسان بهداشتی و شرعی اداره دامپزشکی شهرستان قائمشهر در ایام محرم طرح تشدید نظارت های بهداشتی و شرعی بر دام های قربانی و فرآورده های خام دامی مورد استفاده در هیات ها و مساجد را برعهده داشتند.

حسینی در ادامه افزود: به منظور جلوگیری از بروز و اشاعه بیماریهای مشترک با منشا دامی هرساله با همکاری اداره کل دامپزشکی استان مازندران طرح تشدید نظارت های بهداشتی در ایام ماه محرم اجرا می گردد که در این طرح کارشناسان و بازرسان دامپزشکی بر کلیه مواد خام مصرفی آشپزخانه‌ها، رستوران‌ها، سردخانه‌ها، مساجد، تکایا و محل‌های استقرار هیات‌های مذهبی در زمینه تهیه غذای عزاداران حسینی به صورت ویژه نظارت می‌ کنند.

وی همچنین از تمامی هیات های مذهبی که در زمینه تهیه غذای عزاداران حسینی فعال هستند توصیه کرد گوشت مصرفی خود را از قصابی های مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه و هرگونه شکایات را به شماره 1512 دامپزشکی اعلام نمایند.

  • گروه خبری : اخبارشهرستان صفحه اصلی,شهرستان قائمشهر
  • کد خبر : 289168
کلمات کلیدی
khabar ghaemshahr

khabar ghaemshahr

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه