• 1403/03/12 - 14:41
  • تعداد بازدید : 111
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

احیا سایت ارزیابی واکسن های طیور در مازندران

دکتر حقیقی رییس مرکز ملی تشخیص و آزمایشگاه‌های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور در بازدید از مرکز تشخیص بیماری های طیور دوک گفت: سایت ارزیابی واکسن های طیور مازندران از لحاظ اثربخشی و کارایی آن احیا می شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران دکتر حقیقی رییس مرکز ملی تشخیص و آزمایشگاه‌های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور به همراه دکتر حمزه آقاپور کاظمی مدیر کل دامپزشکی استان مازندران از بخشهای فعال مرکز تشخیص و بررسی بیماریهای طیور استان مازندران (دوک) بازدید کردند.
دکتر حقیقی گفت: طی بازدید های دوره ای از آزمایشگاه‌های معین کشوری و بررسی امکانات و سطح آمادگی آنها از بخش های مختلف این مرکز شامل سرولوژی، میکروب شناسی تشخیصی، تشخیص ملکولی بازدید به عمل آمد.
وی با اشاره به اهمیت صنعت طیور در مازندران و جایگاه این استان در کشور گفت: با توجه به بروزرسانی و اصلاح زیرساخت این مرکز، حضور نیروهای متخصص و آموزش دیده و آمادگی استان جهت احیای بخش ارزیابی واکسن های طیور سایت بررسی اثربخشی و کارایی واکسن های طیور ایجاد می گردد.
رییس مرکز ملی تشخیص و آزمایشگاه‌های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به تراکم کار بخش کنترل کیفی واکسن در مرکز ملی و لزوم کاهش آن گفت: در اسرع وقت تمهیدات لازم برای راه اندازی مجدد این بخش در دوک با همکاری سازمان دامپزشکی کشور و اداره کل دامپزشکی استان مازندران انجام می پذیرد.
دکتر آقاپور کاظمی مدیرکل دامپزشکی مازندران نیز با اشاره به برنامه های این اداره کل در راستای بازسازی و بهبود وضعیت این مرکز گفت: در راستای ادامه بهبود وضعیت مرکز تشخیص بیماری های دوک به عنوان یک سرمایه ملی در این بازدید نسبت تامین بخشی از هزینه های جاری مرکز  و تعمیر و تجهیز و نگهداری  و تامین اقلام آزمایشگاهی و همچنین تعیین تکلیف وضعیت ملی یا استانی بودن مرکز رایزنی  شد و مقرر گردید هماهنگی های لازم با معاونین و مدیران ذیصلاح در سازمان دامپزشکی کشور  صورت پذیرد.
شایان ذکر است با پیگیری های صورت گرفته  توسط اداره کل دامپزشکی مازندران در سال گذشته بخش زیادی از مرکز تشخیص بیماری های طیور دوک با جذب اعتبار استانی احیا و پس از چندین سال قابل استفاده و بهره برداری گردید

  • گروه خبری : اخبارشهرستان صفحه اصلی,اخبار شهرستان ها,شهرستان گلوگاه,شهرستان بهشهر ,شهرستان نکا,شهرستان ساری - میاندرود,شهرستان جویبار,شهذستان سیمرغ,شهرستان قائمشهر,شهرستان سوادکوه شمالی,شهرستان سوادکوه,شهرستان بابل ,شهرستان آمل,شهرستان بابلسر - فریدونکنار,شهرستان محمودآباد ,شهرستان نور,شهرستان نوشهر,شهرستان چالوس - کلاردشت,شهرستان تنکابن - عباس آباد ,شهرستان رامسر ,اخبار اسلایدر,گروه خبری,شهرستان میاندورود
  • کد خبر : 320613
کلمات کلیدی
admin ادمین مازندران

admin ادمین مازندران

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه