• 1403/02/30 - 15:30
  • تعداد بازدید : 183
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

افزایش بی سابقه صادرات فرآورده های خام دامی در دولت سیزدهم

دکتر نوروزی معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور از افزایش بی‌سابقه صادرات فراورده خام دامی مانند گوشت مرغ ، فراورده‌های لبنی تخم مرغ و فرآورده آبزیان در دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مازندران دکتر نوروزی معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور استان مازندران را قطب تولید طیور در کشور دانست و افزود: با وجود مراکز پرورش مانند لاین، اجداد و مادر در استان مازندران ۴۰ درصد از طیور کشور در استان های گیلان و مازندران تولید می‌شود.

وی از حجم جوجه ریزی بی سابقه در سال گذشته خبر داد و گفت: حجم جوجه ریزی حدود ۱۵۰ میلیون قطعه در ماه یک رکورد بی سابقه بود که در صنعت طیور و توسط دولت سیزدهم صورت گرفت. وی ادامه داد: از پایان سال ۱۴۰۲ تا این لحظه بیش از ۴هزار تن گوشت مرغ صادر شده است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور از هدف گذاری این سازمان جهت صادرات مرغ به کشورهای مختلف خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ ریزی صورت گرفته بنا داریم در سال ۱۴۰۳ حداقل بیش از ۲۰۰ هزار تن گوشت مرغ صادر کنیم.

وی با تاکید بر اینکه حمایت از بخش تولید نیاز به برنامه‌ریزی، مدیریت و پشتیبانی اعم از حمایت‌ها واکسیناسیون سمپاشی مراقبت‌های فعال و غیر فعال دارد گفت: در سال ۱۴۰۳ تاکنون بیش از ۱۷۰ هزار تن تخم مرغ صادر شده است، همچنین ده و نیم میلیون تن شیر خام در کشور تولید شده است که به کشورهای اوراسیا صادر می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از نظارت سازمان دامپزشکی کشور بر واردات ۱۳ میلیون تن نهاده دامی در سال ۱۴۰۲ خبر داد و افزود بی‌شک این حجم از واردات نهاده سهم بسزایی در افزایش تولیدات داخلی خواهد داشت.

وی در حوزه صادرات آبزی پروری اظهار کرد: در این حوزه نیز مورد تایید اتحادیه اروپا و اوراسیا هستیم که در سال گذشته در مجموع حدود ۱۰۰ قلم فرآورده به کشورهای مختلف صادر کردیم

  • گروه خبری : اخبارشهرستان صفحه اصلی,اخبار شهرستان ها,شهرستان گلوگاه,شهرستان بهشهر ,شهرستان نکا,شهرستان ساری - میاندرود,شهرستان جویبار,شهذستان سیمرغ,شهرستان قائمشهر,شهرستان سوادکوه شمالی,شهرستان سوادکوه,شهرستان بابل ,شهرستان آمل,شهرستان بابلسر - فریدونکنار,شهرستان محمودآباد ,شهرستان نور,شهرستان نوشهر,شهرستان چالوس - کلاردشت,شهرستان تنکابن - عباس آباد ,شهرستان رامسر ,اخبار اسلایدر,گروه خبری,شهرستان میاندورود
  • کد خبر : 319745
کلمات کلیدی
admin ادمین مازندران

admin ادمین مازندران

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه