• 1401/08/17 - 21:45
  • تعداد بازدید : 113
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
توسط دامپزشکی مازندران صورت گرفت :

برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در یک واحد گاوداری صنعتی در بابلسر

بمنظور آمادگی دفاعی و انجام واکنش سریع توسط اکیپ های عملیاتی دامپزشکی در زمان وقوع بیماری های دامی ،رزمایش پدافند غیر عامل در یک واحد دامداری صنعتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ، رزمایش پدافند غیر عامل با محوریت بیماری دامی و با اولویت بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان در  شهرستان بابلسر با استفاده از اکیپ های عملیاتی دامپزشکی و با حضور مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد.

دکتر محمد حسن گلپایگانی مدیر کل دامپزشکی مازندران در مراسم آغازین این رزمایش در جمع فرماندار بابلسر و جمی از مدیران استانی و شهرستانی اظهار داشت : استان مازندران قطب اصلی پرورش دام ، طیور و آبزیان بوده و حفظ و صیانت از این سرمایه ایجاد شده وظیفه همه می باشد بنابراین با اجرای رزمایش های مختلف در این حوزه توان عملیاتی خود را در زمان وقوع بحران مورد سنجش قرار می دهیم و با بررسی نقاط ضعف و قدرت آمادگی کامل خود را در زمان وقوع بیماری در کوتاهترین زمان ممکن به نمایش خواهیم گذاشت.

وی در خصوص واحد دامداری گودوشا در بهنمیر که محل برگزاری رزمایش بوده گفت ، این واحد دامداری از نظر استراتژیک بلحاظ اینکه این واحد صنعتی با دارا بودن کلیه فاکتورهای لازم برای تولید شیر بعنوان یک ماده غذایی مفید و محصول نهایی سالم و بهداشتی ، یک مرکز پدافند غیر عامل تلقی می شود بنابراین برای دامپزشکی مهم می باشد لذا تلاش داریم تا با برقراری امنیت و ایمنی غذایی ، امنیت ملی را با مصرف این ماده پروتئینی سالم و بهداشتی تحت نظارت دامپزشکی تامین کنیم.

مدیر کل دامپزشکی مازندران در پایان اظهار امیدواری کرد ، با انجام چنین رزمایش هایی تداوم اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی در تمام حوزه ها را حفظ می کنیم.

لازم به توضیح اینکه سمپاشی جایگاه دامی ، سمپاشی بدن دامها ، واکسیناسیون دامها و برگزاری دوره آموزشی برای پرسنل این واحد صنعتی از جمله اقداماتی بوده که در قالب اکیپ های عملیاتی واکنش سریع توسط دامپزشکی استان و با همکاری دامپزشکی شهرستان بابلسر برگزار شد.

  • گروه خبری : شهرستان بابلسر - فریدونکنار,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 292238
کلمات کلیدی
bakoe علی باکویی

bakoe علی باکویی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه