• 1401/08/18 - 09:35
  • تعداد بازدید : 643
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیر کل دامپزشکی مازندران خبر داد ؛

مازندران کانون توجه دیپلماسی غذایی

به گزارش روابط عمومی ، دکتر گلپایگانی مدیر کل دامپزشکی مازندران با اعلام خبر فوق افزود ، با توجه به توانمندی و ظرفیت هایی که در صنایع وابسته به دام استان مازندران در زمینه صادرات فرآورده های غذایی با منشاء دامی ایجاد شده است ، در آبان ماه سال جاری ۳ هیئت از دامپزشکی دولتی کشورهای ترکیه ، مالزی و روسیه با حضور در استان مازندران ، بازدید از واحدهای تولیدی استان که دارای کد صادراتی IR از دامپزشکی هستند را آغاز نموده اند.
وی در ادامه افزود ، مازندران در زمینه خوراک دام و طیور ، کشتارگاه صنعتی ، صنایع لبنی ، صنایع شیلاتی ، بسته بندی فرآورده های خام دامی و غذایی با منشاء دامی ، دارای واحدهای متعددی است که به پشتوانه همکاری و انتقال دانش همکاران دامپزشک توانسته است در سالی که مزین به شعار تولید دانش بنیان اشتغال آفرینی است فعالیت نقش گسترده ای در صادرات و ارزآوری برای ایران اسلامی داشته است.
گلپایکانی با تاکید بر اینکه مازندران کانون مورد توجه دیپلماسی غذایی قرار گرفت تاکید داشت، اجرای الزامات بهداشتی در واحدهای پرورشی ، توزیعی مهمترین شاخص در تائید و صدور مجوز صادرات می باشد که استان مازندران در این خصوص توانسته نقش مهمی را ایفا نماید.  
مدیر کل دامپزشکی مازندران در پایان صادرات محصولات لبنی از استان مازندران را ۴۶۴ گواهی به وزن بیش از ۹۵۰۰ تن تحت نظارت دامپزشکی استان اعلام کرد .

 

  • گروه خبری : شهرستان آمل,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 292243
کلمات کلیدی
mazandaran ostan

mazandaran ostan

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه