• 1401/09/02 - 10:54
  • تعداد بازدید : 69
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

مدیر کل دامپزشکی استان از ضرورت شناسایی واحدهای غیرمجاز پرورش اردک در استان خبر داد

به گزارش روابط عمومی ، دکتر گلپایگانی مدیر کل دامپزشکی مازندران در پی دستور رییس سازمان دامپزشکی کشور در جلسه شورای اداری از ضرورت شناسایی واحد های پرورش غیرمجاز اردک و سایر ماکیان برای مقابله با بیماریهای طیور در استان خبر داد و اظهار داشت ، کلیه مدیران شهرستانی باید واحدهای پرورش غیر مجاز اردک و سایر ماکیان را به عنوان ناقل اصلی برخی از بیماریهای تنفسی طیور در فصل سرما با اولویت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کنند.
وی خاطرنشان کرد ، با توجه به ظرفیت و پتانسیل موجود در مازندران در زمینه پرورش صنعتی دام و طیور و وجود دام و طیور سنتی در روستاها و لزوم صیانت و حراست از سرمایه گذاری های انجام شده در این بخش ، واحدهای غیرمجاز انواع ماکیان بالاخص پرورش فصلی اردک در شالیزارها بعنوان خطر جدی محسوب شده و به استناد ماده ۱۲  قانون سازمان دامپزشکی کشور بعنوان تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق مراجع قضایی اقدام خواهیم کرد.
مدیر کل دامپزشکی مازندران از شهروندان خواست تا از محصولات پروتئینی بسته بندی شده استفاده کنند و از خرید این نوع محصولات فله که فاقد بسته بندی لیبل دار بوده خودداری کنند.
گلپایگانی در پایان به متصدیان پرورش غیرمجاز انواع ماکیان در شالیزارها هشدار داد برای حفظ سلامت مردم و جلوگیری از بروز و شیوع انواع بیماریهای طیور از این اقدام غیر قانونی ( پرورش غیر مجاز انواع ماکیان ) پرهیز کنند.   
 
 
  • گروه خبری : اخبار شهرستان ها,شهرستان گلوگاه,شهرستان بهشهر ,شهرستان نکا,شهرستان ساری - میاندرود,شهرستان جویبار,شهذستان سیمرغ,شهرستان قائمشهر,شهرستان سوادکوه شمالی,شهرستان سوادکوه,شهرستان بابل ,شهرستان آمل,شهرستان بابلسر - فریدونکنار,شهرستان محمودآباد ,شهرستان نور,شهرستان نوشهر,شهرستان چالوس - کلاردشت,شهرستان تنکابن - عباس آباد ,شهرستان رامسر ,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 294688
کلمات کلیدی
bakoe علی باکویی

bakoe علی باکویی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه