• 1403/03/27 - 15:10
  • تعداد بازدید : 202
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در پیام مدیرکل دامپزشکی مازندران عنوان شد

جهاد کشاورزی رکن اصلی رونق تولید در استان مازندران است

مدیرکل دامپزشکی استان مازندران در پیامی به مناسبت ۲۷ خرداد ماه و روز گرامیداشت جهاد کشاورزی گفت: سازمان جهاد کشاورزی رکن اصلی رونق تولید در استان مازندران است و توجه به آن می تواند به صورت فزاینده ای رونق تولید و امنیت غذایی را در پی داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مازندران دکتر آقاپور کاظمی مدیرکل طی پیامی، فرا رسیدن روز جهاد کشاورزی را به تمامی جهادگران عرصه کشاورزی و تولید تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است:

حضرت امام خمینی(ره)  با نگاه  و اولویت  حمایت از مردم محروم و کمک به  توسعه مناطق روستایی فرمان ایجاد جهاد سازندگی را صادر کرد.

 ۲۷ خرداد ماه که مصادف با سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی است، به نام (روز جهاد کشاورزی) نام گرفته و فرصتی فراهم کرده تا ضمن یادآوری و گرامیداشت فرهنگ ایثار جهادگرانی که در ایام دفاع مقدس و شرایط حساس انقلاب اسلامی و عملکرد و دغدغه های خانواده بزرگ  جهاد کشاورزی را تبیین نماییم.

این نهاد مقدس در طول حیات خود با به کارگیری نیروهای داوطلب مردمی و در سایه فرهنگ انقلابی همراه با شور و نشاط و خدمت به مردم روستایی توانست، نقش بسیار موثری را در فرآیند توجه همه جانبه به مناطق روستایی و عشایری کشورمان ایفا کند.

از آنجایی که کشاورزی جایگاه ویژه ای در تولید، معیشت و اشتغال استان مازندران  داشته و به عنوان پیشه اصلی عموم مردم ولایتمدار دیار علویان است امروزه توانسته با اتکا به دانش روز یکی از ارکان اصلی رونق تولید و اقتصاد مقاومتی به شمار آید و شکی نیست که با رونق کشاورزی دانش بنیان، بخش عمده ای از بار صادرات غیر نفتی کشور را به دوش خواهد کشید.

 تقویت و توجه به قابلیت های فراوان این بخش می تواند به صورت فزاینده ای رونق تولید، امنیت غذایی را در پی داشته باشد.

اینجانب، ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای سازمان جهاد کشاورزی و تبریک هفته روز جهاد کشاورزی، این روز فرخنده را به خانواده بزرگ کشاورزی استان مازندران و تلاشگران عرصه تولید و بهره برداران این عرصه دامی، باغی، زراعی و... صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

امید آنکه دست اندرکاران جهاد کشاورزی با خدمت رسانی هرچه بیشتر به کشاورزان استان و با حضور فعال در روستاها بتوانند منشا خیر و برکت برای مردمان شریف این  سرزمین سرسبز و پر خیر، باشند.

 دکتر آقاپور کاظمی
مدیرکل دامپزشکی استان مازندران

  • گروه خبری : اخبارشهرستان صفحه اصلی,اخبار شهرستان ها,شهرستان گلوگاه,شهرستان بهشهر ,شهرستان نکا,شهرستان ساری - میاندرود,شهرستان جویبار,شهذستان سیمرغ,شهرستان قائمشهر,شهرستان سوادکوه شمالی,شهرستان سوادکوه,شهرستان بابل ,شهرستان آمل,شهرستان بابلسر - فریدونکنار,شهرستان محمودآباد ,شهرستان نور,شهرستان نوشهر,شهرستان چالوس - کلاردشت,شهرستان تنکابن - عباس آباد ,شهرستان رامسر ,اخبار اسلایدر,گروه خبری,شهرستان میاندورود
  • کد خبر : 321265
کلمات کلیدی
admin ادمین مازندران

admin ادمین مازندران

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه