• 1401/08/26 - 15:28
  • تعداد بازدید : 101
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیر کل دامپزشکی مازندران خبر داد:

مازندران عاری از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان

به گزارش روابط عمومی ، دکتر محمد حسن گلپایگانی مدیر کل دامپزشکی مازندران در گفتگویی با خبرگزاری فارس در ساری اعلام کرد ، خوشبختانه تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر تلفات غیر عادی در جمعیت طیور بومی و صنعتی در مازندران نداشتیم که تائیدی بر بروز آنفلوانزای فوق حاد پرندگان باشد.
وی تاکید داشت ، کلیه واحد های پرورش طیور صنعتی در مازندران به  رعایت ضوابط و مقررات امنیت زیستی و جدی گرفتن هشدارهای بهداشتی دامپزشکی ملزم شده اند و  تاکنون  علائمی از  بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نداشته اند.بنابراین شهروندان مازنی می توانند با خیال راحت و اطمینان از سلامت مواد پروتئینی بسته بندی شده موجود در بازار نسبت به تهیه و مصرف آن اقدام کنند.
گلپایگانی خاطرنشان ساخت ، با توجه به در پیش بودن فصل سرما متصدیان واحدهای صنعتی باید سیستم های قرنطینه ای را تشدید نمایند و با توجه به مشترک بودن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با انسان تاکید داریم مرغ مصرفی را از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی بصورت بسته بندی شده تهیه و در هنگام خرید به لیبل محصول توجه ویژه داشته باشند.
استفاده از دستکش در هنگام شستشو و آماده کردن مرغ  از جمله مواردی بوده که مدیر کل دامپزشکی مازندران تاکید داشت تا شهروندان محترم  برای حفظ سلامتی خود به آن توجه داشته باشند.
وی عرضه مرغ زنده در بازار های محلی و فروش انواع ماکیان فاقد هویت در بازارهای سنتی توسط افراد دستفروش را از جمله عوامل پرخطر برای فعالیت این ویروس برشمرد و هشدار داد مردم از خرید مرغ فله و یا مرغ زنده جدا پرهیز کنند.
گلپایگانی افزود در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی پیشگیری و کنترل انفلوانزا ، برگزاری دوره های آموزشی برای همکاران دامپزشک و بهره برداران در دستور کار این اداره کل و شورای نظام دامپزشکی استان قرار دارد و به همه همکاران ابلاغ شده تا در صورت مشاهده پرندگان با علایم مشکوک به بیماری ،مراتب را به نزدیکترین اداره  دامپزشکی اطلاع دهند.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 294511
کلمات کلیدی
bakoe علی باکویی

bakoe علی باکویی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه