چاپ
ارسال به دوست

دامپزشکی مازندران پیشرو در جهت حمایت از صادرات فرآورده های خام دامی

مدیر کل دامپزشکی مازندران صدور مجوزهای لازم توسط دامپزشکی برای صاردات انواع دام و فرآورده های خام دامی را در اردیبهشت سال جاری تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی مازندران ، دکتر سید حسین رضوانی با بیان اینکه دامپزشکی به عنوان متولی بهداشت و سلامت دام باید بعد از تائید سلامت محصول نسبت به صدور مجوزهای لازم برای صادرات محصول اقدام کند افزود ، در اردیبهشت سال 99 تعداد 853 هزار قطعه جوجه یکروزه از مازندران  به کشور افغانستان صادر شد.

وی در ادامه میزان صادرات خاویار از مازندران را به کشورهای آلمان و امارات  55 کیلوگرم عنوان کرد و گفت ، 188 هزار کیلوگرم مرغ نیز به کشور عراق صادر شد.

رضوانی تصریح کرد در راستای نامگذاری سال 99 به جهش تولید تلاش می کنیم تا با رفع موانع تولید ، صادرات، رونق بیشتری داشته باشد تا علاوه بر ایجاد ثبات در اشتغال پایدار ، جهش تولید را در استان شاهد باشیم.

مدیر کل دامپزشکی مازندران صادرات فرآورده های لبنیاتی به روسیه را در یکماه گذشته حدود پانصد تن از انواع پنیر ، خامه و شیر خشک برشمرد و خاطرنشان کرد ، در این مدت 118 تن خوراک و مکمل های آبزیان به کشور عراق صادر شد.

ایشان تاکید کرد کلیه مراحل صادرات انواع دام و فرآورده های خام دامی تحت نظارت دامپزشکی انجام می شود و به تولیدکنندگان مازنی این اطمینان خاطر را می دهیم در صورت تمایل با حمایت بیش از پیش تیم کارشناسی دامپزشکی مازندران می توانند در امر صادرات فعالیت داشته باشند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٢٣٦١/
  • ١٢:٠٥ - 1399/03/07/
  • تعداد بازدید: 69
کلید واژه ها

خروج