چاپ
ارسال به دوست

جلوگیری از فعالیت یک واحد غیر مجاز تولید خوراک دام و طیور در جویبار

رئیس دامپزشکی جویبار از پلمپ یک واحد کارخانه خوراک دام و طیور که بصورت غیر مجاز فعالیت می کرد، خبر داد.

به گزارش اداره دامپزشکی جویبار ، دکتر آقاجانی رئیس دامپزشکی شهرستان جویبار اظهار داشت ، در پی انتشار تبلیغات فعالیت یک واحد کارخانه خوراک دام و طیور در فضای مجازی به آدرس این شهرستان، کارشناسان و بازرسان بهداشتی دامپزشکی جویبار به محل اعزام و با مشاهده فعالیت غیر مجاز این واحد تولیدی نسبت به پلمپ و ارجاع پرونده به مراجع قضایی اقدام کردند.

به گفته وی بر حسب قوانین بهداشتی دامپزشکی استفاده از آسیاب و میکسر و سایر ادوات مربوط به تهیه خوراک دام و طیور در واحدهای پرورش ممنوع بوده و متصدی واحد باید خوراک را بصورت آماده و بسته بندی شده از واحدهای مجاز و دارای پروانه بهره برداری از دامپزشکی و جهاد کشاورزی تهیه کند.

آقاجانی افزود ، کلیه واحدهای دارای پروانه تحت نظارت دامپزشکی بوده و مسئولین فنی و بهداشتی بر روند تولید خوراک نظارت لازم را دارند و ممکن است برخی واحدهای غیر مجاز با افزودن نهاده های خوراک غیر استاندارد در جیره غذائی دام و طیور سلامت آنها را تهدید کنند.

وی در پایان توصیه کرد تا مرغداران خوراک خود را بصورت آماده و تهیه شده در کارخانجات خوراک بصورت لیبل دار ( دارای مشخصات ) تهیه کنند و از خرید آن از کارخانجات فاقد مشخصات پرهیز کنند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٢٨٢٩/
  • ١٠:١٢ - 1399/03/25/
  • تعداد بازدید: 67
کلید واژه ها

خروج