چاپ
ارسال به دوست

نظارت بهداشتی اکیپ های سیار دامپزشکی مازندران بر اماکن عرضه دام

مدیر کل دامپزشکی استان مازندران شیوه نظارت بهداشتی دامپزشکی را بر نحوه عرضه دام زنده برای عید قربان امسال تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی مازندران، دکتر سید حسین رضوانی مدیر کل دامپزشکی استان با اشاره به شیوع بیماری کووید 19 و لزوم اجرای پروتکل های بهداشتی برای اجرای فاصله گذاری اجتماعی و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اظهار داشت ، در عید قربان امسال برخلاف سالهای گذشته تاکید داریم اماکن عرضه موقت دام به حاشیه شهرها و به صورت پراکنده ایجاد شود تا با ازدحام جمعیت برای خرید دام زنده در چند مکان مشخص روبرو نشویم.

وی در ادامه افزود ، پیشنهاد می کنیم تا شهروندان برای ادای این سنت از چند روز قبل از روز عید ، اقدام به خرید دام زنده نمایند و خرید دام زنده را فقط به روز قبل از عید نگذارند.

ایشان با اشاره به تشکیل اکیپ های سیار دامپزشکی برای سرکشی از میادین موقت عرضه دام زنده گفت ، این اکیپ ها متشکل از کارشناسان بهداشتی دامپزشکی هستند که با مراجعه به گله ها ، سلامت دامهای عرضه شده را تائید می کنند.

رضوانی تاکید کرد ، از مردم درخواست داریم تا برای تامین سلامت خود و خانواده امسال با شرایط ویژه دام را در کشتارگاه های دام قربانی نموده و لاشه دام قربانی شده را بعد از بازرسی صحی گوشت توسط کارشناسان بهداشتی مستقر در کشتارگاه ها و تائید حلیت دام توسط روحانیون ناظر شرعی تحویل گیرند.

ایشان با اشاره به فعالیت کشتارگاه های دام در روز جمعه خاطرنشان کرد با توجه به هماهنگی های بعمل آمده کلیه اقدامات کشتار و نظارت بهداشتی و شرعی در کشتارگاه های دام استان در روز عید قربان بصورت رایگان بوده و امیدواریم مردم در امسال استقبال خوبی داشته باشند.

مدیر کل دامپزشکی استان مازندران از مردم خواست تا از خرید دام های بیمار و یا دارای لاغری مفرط هستند و یا اینکه دارای تاول بر روی دنبه ، پوست و سایر اندام خارجی می باشند و همچنین  دارای پشم های بلند ، ژولیده ، دارای لنگش ، نفخ و بیماریهای گوارشی مانند اسهال هستند خودداری نمایند.

وی در پایان تصریح کرد کلیه ادارات دامپزشکی شهرستانهای مازندران در روز عید قربان آماده پاسخگویی به مسائل بهداشتی و شرعی هم استانیهای عزیز می باشند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤١٣٨/
  • ١٣:١٣ - 1399/05/06/
  • تعداد بازدید: 42
کلید واژه ها

خروج