چاپ
ارسال به دوست

آمادگی ادارات دامپزشکی استان مازندران برای ارائه خدمات رایگان در روز عید قربان

مدیر کل دامپزشکی مازندران از اعلام آمادگی ادارات دامپزشکی برای ارائه خدمات بهداشتی و شرعی به هم استانیهای عزیز در روز عید قربان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران ، دکتر سید حسین رضوانی با اشاره به استقرار کشیک در روز عید قربان در ادارات دامپزشکی گفت ، از ساعت 7 الی 13 روز عید قربان کارشناسان دامپزشکی به همراه روحانیون ناظر شرعی در محل کشتارگاه های دام و ادارات دامپزشکی شهرستانها حضور داشته و در صورت مراجعه مردم بصورت رایگان لاشه ها را مورد بازرسی بهداشتی قرار می دهند.

وی با بیان اینکه این کارشناسان بصورت تلفنی نیز پاسخگوی مسائل بهداشتی و شرعی هم استانیهای عزیز می باشند اظهار داشت ، در سال جاری با توجه به لزوم ایجاد فاصله گذاری اجتماعی برای شکست کرونا تاکید داریم تا همشهریان عزیز دام خود را در کشتارگاه قربانی نمایند و برای همین طی مکاتبه و تاکیدی که با کشتارگاه های دام استان داشتیم خدمات در کشتارگاه ها از جمله ذبح دام هم بصورت رایگان بوده و لاشه بعد از بازرسی و تائید سلامت تحویل مردم خواهد شد.

ایشان در ادامه تصریح کرد ، به منظور حفظ سلامت خود و خانواده و برای جلوگیری از بروز برخی بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان از ذبح دام بدون رعایت بهداشت فیزیکی و فردی خودداری شود .

رضوانی در پایان از شهروندان مازنی خواست تا توصیه های بهداشتی دامپزشکی را جدی بگیرند و در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی با ادارات دامپزشکی تماس حاصل نمایند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤٢٢٢/
  • ٠٩:٠٦ - 1399/05/08/
  • تعداد بازدید: 40
کلید واژه ها

خروج