چاپ
ارسال به دوست

توصیه بهداشتی مدیر کل دامپزشکی مازندران به مردم :

دام را در کشتارگاه قربانی کنید

دکتر سید حسین رضوانی از مردم خواست تا برای قربانی کردن به کشتارگاه مراجعه تا از خدمات بهداشتی و شرعی رایگان برخوردار شوند.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی مازندران، مدیر کل دامپزشکی استان با اشاره به اینکه کلیه خدمات مربوط به قربانی در کشتارگاه های دام بصورت رایگان می باشد گفت، برای حفظ سلامت مردم در راستای اجرای پروتکل های بهداشتی و قطع انتقال زنجیره ویروس کرونا و همچنین جلوگیری از انتشار بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان دامها را در کشتارگاه قربانی کنند.

وی در ادامه اظهار داشت، در روز عید قربان در کلیه ادارات دامپزشکی شهرستانها از ساعت 7 صبح لغایت 13 کارشناس دامپزشکی و روحانی ناظر شرعی حضور داشته و پاسخگوی مسائل بهداشتی و شرعی همشهریان عزیز می باشند و از مردم درخواست می کنیم با مراجعه به ادارات و یا از طریق تماس تلفنی از خدمات بهداشتی و شرعی دامپزشکی بصورت رایگان برخوردار شوند.

ایشان با هشدار جدی در خصوص عدم ذبح دام در معابر عمومی تصریح کرد ، قربانی کردن دام در معابر عمومی موجب انتشار انواع ویروس‌ها و بیماری ها به ویژه در شرایط کرونایی می‌شود و سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد.

مدیر کل دامپزشکی مازندران خاطرنشان کرد در زمان حضور در محل کشتارگاه فاصله های اجتماعی را رعایت و در هنگام مراجعه ماسک و دستکش به همراه داشته باشند و از مواد ضد عفونی کننده برای دستان خود استفاده کنند.

از جمله مواردی که مورد تاکید مدیر کل دامپزشکی مازندران بود می توان به عدم تماس دست افراد با دام زنده در ایام قربانی اشاره کرد. وی در این خصوص گفت، با توجه به علاقه زیاد کودکان به دام زنده تاکید می کنیم تا افراد بالاخص کودکان برای جلوگیری از انتقال مکانیکی عوامل بیماریزا از تماس با دام زنده خودداری کنند و یا حداقل از دستکش استفاده نمایند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤٢٧٣/
  • ١٠:٥٤ - 1399/05/09/
  • تعداد بازدید: 20
کلید واژه ها

خروج