چاپ
ارسال به دوست

تشریح عملکرد دامپزشکی مازندران در عید قربان

مدیر کل دامپزشکی استان مازندارن از معاینه و بازرسی 10216 راس دام توسط کارشناسان دامپزشکی در عید قربان سال 1399 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی مازندران، دکتر سید حسین رضوانی اعلام کرد ، در روزهای قبل از عید قربان اکیپ های سیار دامپزشکی در میادین موقت عرضه دام تعداد 8127 راس دام را معاینه قبل از کشتار انجام دادند و سلامت دامها را برای قربانی کردن تائید نمودند.

وی در ادامه با اشاره به برقراری اکیپ های ثابت دامپزشکی متشکل از کارشناسان و روحانیون ناظر شرعی که با استقرار در ادارات دامپزشکی شهرستانها و کشتارگاه های دام سلامت و حلیت لاشه ها را تائید می کردند از بازرسی صحی 2089 راس لاشه در روز عید قربان خبر داد و افزود ، از این تعداد 25 لاشه بدلیل تشخیص بیماری ، غیر قابل مصرف تشخیص داده و ضبط گردید و تعداد 416 لاشه نیز به دلائل مختلف از جمله نشانه های از بیماریهای انگلی اصلاح و سپس اجازه مصرف داده شد.

رضوانی وزن لاشه های ضبط شده را 569 کیلوگرم اعلام کرد و از شهروندانی که به توصیه های بهداشتی دامپزشکی توجه نموده و دام خود را در محل کشتارگاه تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی ذبح کردند تشکر نمود.

ایشان اظهار کرد ، از تعداد 8127 راس دام زنده بازرسی شده 66 راس گاو و 6926 راس گوسفند و 1135 راس بز بودند و از زحمات پرسنل خدوم دامپزشکی که در ایام عید قربان فعالیت داشتند تا با توجه به ایام کرونائی ،  سلامت شهروندان را با ایجاد امنیت غذائی تامین کنند قدردانی کرد.

 مدیر کل دامپزشکی مازندران ضبط تعداد 440  کبد( جگر ) ، 564 ریه و 37 کلیه دام های قربانی شده را از دیگر عملکرد بازرسان بهداشتی دامپزشکی در روز عید قربان اعلام کرد و افزود به تعداد 1418 کبد نیز به دلیل آلودگی های انگلی پس از اصلاح اجازه مصرف داده شد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤٤٢٩/
  • ١٣:١٩ - 1399/05/12/
  • تعداد بازدید: 53
کلید واژه ها

خروج