چاپ
ارسال به دوست

هر گونه جابجایی دام ، فرآورده های خام دامی و نهاده های خوراک دام ، منوط به اخذ مجوز بهداشتی حمل از دامپزشکی

مدیر کل دامپزشکی مازندران از ضرورت اخذ مجوز بهداشتی دامپزشکی برای حمل و نقل و جابجایی هر گونه دام ، فرآورده های خام دامی و نهاده های خوراک دام خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی مازندران، دکتر سید حسین رضوانی  با بیان این مطلب افزود: به استناد ماده 4 آیین نامه چگونگی کنترل بهداشتی تردد ، نقل و انتقال ، واردات و صادرات دام زنده و فراورده های خام دامی ، دارو و مواد بیولوژیک هر گونه جابجایی دام ، فرآورده های خام دامی و نهاده های خوراک دام ، نیازمند به اخذ مجوز بهداشتی حمل از دامپزشکی میباشد.

وی اظهارکرد: موارد فاقد مجوز ، غیر مجاز و تخلف محسوب گردیده و بر اساس قوانین سازمان دامپزشکی کشور طبق مقررات با متخلفان برخورد قانونی بعمل خواهد آمد لذا درخواست داریم تا بهره برداران با رعایت قوانین در صورت جاجایی موارد یاد شده به دامپزشکی مراجعه و نسبت به اخذ گواهی حمل بهداشتی اقدام نمایند.

رضوانی هدف از صدور مجوز بهداشتی حمل را کنترل سلامت دام و فرآورده های خام دامی و ممانعت از نقل و انتقال موارد آلوده همراه با عوامل بیماریزا که سلامت مصرف کنندگان را تهدید می کند اعلام کرد و افزود ، انتظار داریم آحاد مردم به هشدارهای بهداشتی دامپزشکی توجه ویژه داشته باشند و با رعایت قوانین و مقررات بهداشتی دامپزشکی ما را در تامین و تضمین امنیت غذایی یاری نمایند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤٦٧٦/
  • ١٣:٢٨ - 1399/05/21/
  • تعداد بازدید: 56
کلید واژه ها

خروج