چاپ
ارسال به دوست

بازدید مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور از بخش فرآوری آبزیان در مازندران

دکتر برومندفر از یک واحد بسته بندی ماهی و مرکز فرآوری ماهیان خاویاری در بابلسر بازدید کرد.

به گزارش  روابط عمومی دامپزشکی مازندران، مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور در روز پنجشنبه 30 مردادماه با حضور در مازندران از 2 واحد کارگاه فرآوری آبزیان در بابلسر بازدید کردند.

در این بازدید که دکتر رضوانی مدیر کل دامپزشکی مازندران وی و یکی از کارشناسان این دفتر را همراهی می کرد از یک مرکز فرآوری که دارای مجوز صادرات و از پتانسیل خوبی برای صادرات آبزیان برخوردار است بازدید نموده و در ادامه از مرکز فرآوری خاویار وابسته به مدیریت امور خاویاری شیلات استان نیز دیدن کردند.

 رضوانی در این بازدید ضمن ارائه گزارشی از وضعیت مازندران در زمینه پرورش و فعالیت در صادرات محصولات آبزی به تولید خاویار پرورشی در استان اشاره کرد و افزود در در 4 ماهه اول سال جاری 172 کیلوگرم خاویار پرورشی از مزارع دارای مجوز استان با نظارت دامپزشکی به کشورهای آلمان ، انگلیس ، امارات ، سوئیس ، بلژیک، ژاپن و هنگ کنگ صادر گردیده است.

وی صدور مجوز های لازم برای صادرات 361500 کیلوگرم ماهی خوراکی تازه به عراق و 39591 کیلوگرم ماهی منجمد به روسیه را نیز از استان در 4 ماهه اول سال 1399 نشان از حمایت بخش دولتی برای صادرات ، سودآوری برای تولیدکنندگان و ارزآوری برای دولت برشمرد و افزود دامپزشکی مازندران در سال جهش تولید از هیچ حمایتی برای تحقق شعار سال کوتاهی نخواهد کرد.

دکتر برومندفر  مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور نیز با اشاره به صادرات فرآورده های آبزی از مازندران اظهار داشت، یکی از اهداف مهم سازمان دامپزشکی کشور ، حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان در کمترین زمان ممکن است که بحمدالله این مهم در استان مازندران به چشم می خورد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤٩٤٦/
  • ١٠:٥٦ - 1399/06/01/
  • تعداد بازدید: 65
کلید واژه ها

خروج